Stron: 5938, Stron oczekujących: 381, Gości online: 27, IP: , BL: , PageRank: 0
Katalog Firm

Warszawa kostka brukowa

Nawierzchnie betonowe, przeznaczone do użytkowania zewnętrznego, narażone są na działanie wielu niszczących czynników środowiskowych. Aby mogły zachować estetyczny wygląd na długie lata, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Starając się zapewnić naszym klientom najwyższą jakość oferowanych wyrobów, rozpoczęliśmy proces pielęgnacji na etapie produkcji. W celu zapobiegania wnikaniu wody w głąb struktury materiałów poddajemy naszą mieszankę betonową specjalnej obróbce zwanej hydrofobizacją. Hydrofobizacja – nanotechnologia na poziomie molekularnym zamykająca kapilary. Podczas hydrofobizacji pory i kapilary nie zostają wypełnione, a jedynie ich ścianki wewnętrzne zostają powleczone preparatem. Mieszanka betonowa zostaje wzbogacona odpowiednimi środkami chemicznymi uszczelniającymi jej strukturę. W wyniku zastosowania tego rozwiązania technologicznego otrzymujemy produkty ze znacznie zredukowaną naturalną tendencją do wchłaniania wilgoci z otoczenia. Wygląd zewnętrzny powierzchni betonu pozostaje niezmieniony, a przepuszczalność pary wodnej nie jest ograniczona.
Hydrofobizacja utrzymuje wodę w postaci płynnej na powierzchni kostki, dzięki czemu ograniczone jest wnikanie rozpuszczonych oraz szkodliwych dla trwałości konstrukcji związków chemicznych takich jak: chlorki, siarczany, azotany. Hydrofobizacja zwiększa odporność na działanie promieni UV, związki soli, kwaśne deszcze, detergenty. Zmniejsza lub likwiduje tzw. wykwity wapienne. Stanowi barierę dla grzybów, pleśni i mikroorganizmów. Utrudnia wnikanie brudu i zanieczyszczeń. Przedłuża żywotność elementów betonowych.

SUPER KOSTKI
Kostki SUPER to kostki poddane obróbce mechanicznej poprzez odsłonięcie kamyczków w górnej warstwie. Nasze wyroby, dodatkowo w procesie produkcji, wzmacniane domieszkami uszczelniającymi, wykazują bardzo niską nasiąkliwość a tym samym wysoką wytrzymałość.

KOSTKI ANTYKOWANE
Dojrzałe kostki, które są poddane obróbce. Poprzez obijanie ich krawędzi, uzyskujemy kostkę antykowaną.

KOSTKI STARE MIASTO
Kostki poddane obróbce dzięki technologii mechanicznego postarzania.

KOSTKI SATYNA
Kostki, których górna powierzchnia została poddana wygładzeniu.

EKOLOGICZNY CEMENT TioCem®
Chcąc przyczynić się do ochrony środowiska w naszym regionie proponujemy Państwu wyroby, które na specjalne zamówienie mogą zostać produkowane z użyciem nowoczesnych, fotokatalitycznych materiałów budowlanych TX Active. Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną społeczeństwa przyszedł czas na to, aby w dobie nieustannie postępującej urbanizacji zwrócić szczególną uwagę na aspekt ekologiczny budownictwa. W tym celu powstało nowe, innowacyjne rozwiązanie w produkcji betonu.
Sekretem jest zaawansowany technologicznie cement TioCem, który ma właściwości ekologiczne dzięki zawartości fotokatalizatora (dwutlenek tytanu TiO2). Substancja ta aktywnie wpływa na poprawę jakości powietrza poprzez zmniejszanie stężenia tlenków azotu (NOx) pochodzących ze spalin samochodowych. Odbywa się to poprzez utlenianie szkodliwych tlenków do neutralnych jonów azotanowych (NO3), przy pomocy promieni UV. Skuteczność tego rozwiązania została potwierdzona przez niezależne ośrodki badawcze (CNR, ARPA, IspraResearchCenter). Dodatkowo wyroby betonowe wykonane przy użyciu tej technologii zachowują walory estetyczne przez długi czas dzięki właściwościom samooczyszczającym. Fotokatalizator pod wpływem światła słonecznego powoduje utlenianie substancji organicznych powodując, że łatwo zostają zmywane przez mechaniczne zraszanie wodą lub deszcz.
Według producenta technologia ma szansę zrewolucjonizować budownictwo i sprawdzić się zarówno w dużych miastach jak i mniejszych miejscowościach turystycznych, gdzie duże betonowe powierzchnie (chodniki, ścieżki rowerowe, place i skwery) mogłyby przyczyniać się do oczyszczania powietrza i zwiększania atrakcyjności regionu.

WYKWITY WAPIENNE
Na kostce brukowej mogą pojawić się przebarwienia w postaci jasnych plam i szarych nalotów. Ich tworzenie nie wynika ani z błędów produkcyjnych, ani też z niewłaściwej jakości barwników. Wprost przeciwnie – można stwierdzić, że obecność nalotów jest jednym z elementów potwierdzających prawidłowość procesu wytwarzania kostki.
Wykwity wapienne są efektem naturalnych procesów fizykochemicznych zachodzących w betonie podczas jego wiązania i twardnienia w zmiennych warunkach atmosferycznych.
Bezpośredni wpływ na powstawanie wykwitów wywiera wodorotlenek wapnia tworzący się w procesie hydratacji cementu. Na skutek oddziaływania czynników atmosferycznych (deszcz, śnieg) wykwity po pewnym czasie ulegają zmyciu i znikają zupełnie. Badania i obserwacje wykazały, że okres ten wynosi maksymalnie 2 lata. Zgodnie z europejską normą PN-EN 1338 “ewentualne wykwity nie mają szkodliwego wpływu na właściwości użytkowe kostek brukowych i nie są uważane za istotne”, w związku z tym nie podlegają reklamacji.

RÓŻNICE W KOLORZE
Możliwe są również odchylenia w barwie poszczególnych kostek oraz drobne różnice strukturalne na ich powierzchni, spowodowane różnorodnością uziarnienia piasku. Tak więc kolorowe kostki w niewielkim stopniu mogą zmieniać zabarwienie i nie da się tego uniknąć. Dlatego przy układaniu nawierzchni należy brać kostki z różnych (przynajmniej trzech) palet, aby mieszać je ze sobą.

RÓŻNICE WYMIARÓW
Wszystkie produkowane elementy zachowują odpowiednie parametry jakościowe, które mieszczą się w tolerancji wymiarowej określonej w normach: PN-EN 1338 (kostka brukowa), PN-EN 1339 (płyty brukowe), PN-EN 1340 (krawężniki betonowe). Prawidłowa technologia budowy i układania nawierzchni z kostki betonowej gwarantuje, że minimalne różnice wymiarów po zakończeniu prac są niewidoczne.

MATERIAŁY FIRMY ABW SUPERBUK SP. Z O.O. SĄ ZGODNE Z NORMAMI:
• PN-EN 1338, PN-EN 1339, PN-EN 1340, PN-EN 13198:2005.

 • ID: 6168
 • PageRank:
 • Kliknięć: 4
 • Wyświetleń: 1084
 • CTR: 0.37%
 • Data dodania: 25 02 2014

Podlinkuj stronę www.superbruk.com.pl:

Warszawa kostka brukowa
Warszawa kostka brukowa

Ocena strony

Ocena: 1.0/10 (2 głosów)

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 3 Odwiedziny googlebot 23

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Oświetlenie i słupy: zewnętrzne, uliczne, dro

  Oświetlenie i słupy: zewnętrzne, uliczne, drogowe, parkowe, ogrodowe.
  Wyświetleń: 2556
  Kliknięć: 48

  ROSA - zapewnia oświetlenie uliczne, drogowe, parkowe, ogrodowe. Oferujemy rownież wysokiej jakości słupy, maszty, latarnie uliczne oraz złącza słupowe, oprawy oświetleniowe.
  oferta:
  - słupy i maszty ...

 • Rusztowania Plettac - Kraków

  Rusztowania Plettac - Kraków
  Wyświetleń: 1387
  Kliknięć: 14

  GBG. Rusztowania ? wynajem i sprzedaż. Oferujemy rusztowania budowlane czołowych producentów (Plettac, Layher, Rux, Hunnebeck). Jako najwięksi dostawcy rusztowań w Europie Środkowej oferujemy rusztowania moduło ...

 • Motopompy Poznań

  Motopompy Poznań
  Wyświetleń: 1272
  Kliknięć: 15

  Specjalizujemy się w sprzedaży maszyn i urządzeń przemysłowych. Między innymi są to różne rodzaje motopomp do wody czystej, do wody brudnej oraz do szlamu. Na wszystkie sprzedawane przez nas urządzenia udzielam ...

 • Kruszywa drogowe

  Kruszywa drogowe
  Wyświetleń: 1448
  Kliknięć: 20

  Centrum Drogowe oferuje kruszywo drogowe stosowane do utrzymania dróg i ulic. W bogatej ofercie kruszywo drogowe - kruszywa amfibolitowe, kruszywa melafirowe, kruszywa granitowe, kruszywa bazaltowe oraz wiele p ...

 • Znaki drogowe sklep

  Znaki drogowe sklep
  Wyświetleń: 1108
  Kliknięć: 4

  Sklep on-line pod nazwą Sklepdrogowy.pl działa w branży drogowej prowadzi sprzedaż znaki drogowe w dobrej cenie jak również lustra drogowe, przez sklep on-line na terenie kraju. Poszukujesz solidnie wykonanych ...

 • Płyty drogowe, Betoniarnia Witusza - wyroby b

  Płyty drogowe, Betoniarnia Witusza - wyroby betonowe.
  Wyświetleń: 842
  Kliknięć: 5

  Niezależnie czy potrzebujecie beton towarowy czy drogowy, płyty, pustaki, bloczki, stabilizację, krawężniki, obrzeżą, albo odwierty geologiczne, zapewnią Wam to wszystko. Współpracują zarówno z dużymi hurtownia ...

 • Skup oraz sprzedaż płyt drogowych

  Skup oraz sprzedaż płyt drogowych
  Wyświetleń: 676
  Kliknięć: 4

  Nasza firma zajmuję się handlem płytami drogowymi a dokładniej prowadzimy skup używanych płyt betonowych oraz sprzedaż nowych i używanych płyt drogowych. Wszystkie płyty które u nas znajdziecie spełniają najwyż ...