Stron: 5886, Stron oczekujących: 266, Gości online: 27, IP: , BL: , PageRank: 0
C-profes - świadectwa energetyczne, certyfikaty energetyczne - Toruń
Katalog Firm

C-profes - świadectwa energetyczne, certyfikaty energetyczne - Toruń

Firmę C-Profes tworzą ludzie od dawna związani z rynkiem nieruchomości. Specjalizujemy się w sporządzaniu świadectw energetycznych budynków i lokali oraz związanym z tym doradztwem. Współpracujemy ze specjalistami z innych obszarów rynku nieruchomości, co dodatkowo poszerza naszą ofertę i daje nam możliwość zapewnienia kompleksowej obsługi.

Świadectwa energetyczne inaczej certyfikaty energetyczne, czyli dokumenty określające energochłonność budynków i lokali. Dokumenty te mają za zadanie przedstawiać informacje o potencjalnym zapotrzebowaniu na energię na cele c.o., c.w.u., wentylacji i klimatyzacji, a w niektórych przypadkach oświetlenia. W Polsce zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo Budowlane obowiązek certyfikacji energetycznej obejmuje wszystkie budynki i lokale, a także części stanowiące samodzielną całość techniczno ? użytkową, oddawane do użytkowania oraz podlegające zbyciu lub wynajmowi.

C-Profes sporządza certyfikaty energetyczne dla:

* budynków jednorodzinnych,
* budynków wielorodzinnych,
* budynków użyteczności publicznej,
* innych budynków niemieszkalnych,
* lokali mieszkalnych i użytkowych.

Projektowane Charakterystyki Energetyczne


Projektowane charakterystyki energetyczne mają na celu stwierdzić już na etapie projektowania czy obiekt w stanie końcowym, gotowym do użytkowania, będzie spełniał wymagania określone w warunkach technicznych.

Projektowana charakterystyka to zbiór danych, wskaźników i sprawności energetycznych dotyczących obliczeniowego zaopatrzenia budynku na cele c.o., c.w.u., wentylacji i klimatyzacji oraz oświetlenia ale tylko w przypadku budynku użyteczności publicznej.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 6 listopada w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego, każdy projekt architektoniczno budowlany powinien zawierać charakterystykę energetyczną obiektu budowlanego, opracowaną zgodnie z przepisami dotyczącymi metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynku i lokalu mieszkalnego lub części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową .

C-Profes sporządza projektowaną charakterystykę energetyczną dla:

* budynków jednorodzinnych,
* budynków wielorodzinnych,
* budynków użyteczności publicznej,
* innych budynków niemieszkalnych,
* lokali mieszkalnych i użytkowych.

Audyty energetyczne

Audyty energetyczne mają na celu określenie zakresu i parametrów technicznych oraz
ekonomicznych przedsięwzięcia termo modernizacyjnego lub remontowego, ze wskazaniem rozwiązania optymalnego, w szczególności z punktu widzenia kosztów realizacji tego przedsięwzięcia oraz oszczędności energii, stanowiące jednocześnie założenia do projektu budowlanego.

Zgodnie z ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów każde przedsięwzięcie termo modernizacyjne i remontowe powinno polegać na:
- ulepszeniu, w wyniku którego następuje zmniejszenie zapotrzebowania na energię dostarczaną na potrzeby ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej,
- zmniejszeniu strat energii pierwotnej,
- całkowitej lub częściowej zamiana źródeł energii na źródła odnawialne lub zastosowanie wysoko-sprawnej kogeneracji,
- wymianie w budynkach wielorodzinnych okien lub remont balkonów,
- przebudowa budynków wielorodzinnych, w wyniku której następuje ich ulepszenie,
- wyposażenie budynków wielorodzinnych w instalacje i urządzenia wymagane dla oddawanych do użytkowania budynków mieszkalnych, zgodnie z przepisami techniczno-budowlanymi.

* C-Profes sporządza audyty energetyczne dla (już wkrótce):
* budynków jednorodzinnych,
* budynków wielorodzinnych,
* budynków użyteczności publicznej.
Analiza rynku nieruchomości

Na zlecenie klienta sporządzamy analizy dotyczące rynku nieruchomości. Mogą one dotyczyć zarówno wybranego segmentu rynku (np. nieruchomości komercyjnych) jak i ogólnych trendów. Analiza będzie zawierała zarys tendencji panujących na rynku lokalnym lub krajowym, wraz ze wskazaniem potencjalnych kierunków jego rozwoju. Celem firmy C-Profes jest przedstawienie potencjalnemu inwestorowi wskazówek mogących pomóc mu w ocenie sytuacji na rynku nieruchomości.

 • ID: 125
 • PageRank:
 • Kliknięć: 33
 • Wyświetleń: 1499
 • CTR: 2.2%
 • Data dodania: 04 06 2010

Podlinkuj stronę www.c-profes.pl:

C-profes - świadectwa energetyczne, certyfikaty energetyczne - Toruń
C-profes - świadectwa energetyczne, certyfikaty energetyczne - Toruń

Ocena strony

Ocena: 4.7/10 (11 głosów)

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 66 Odwiedziny netsprint 82 Odwiedziny msnbot 7 Odwiedziny googlebot 102

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • EMTOR - Świadectwa Charakterystyki Energetycz

  EMTOR - Świadectwa Charakterystyki Energetycznej. Audyt Energetyczny, Toruń
  Wyświetleń: 1322
  Kliknięć: 60

  Firma Emtor zajmuje się profesjonalnym sporządzaniem Świadectw Charakterystyki Energetycznej Budynków na terenie woj. kujawsko-pomorskiego oraz okolic.
  Posiadamy uprawnienia do sporządzania Świadectw Chara ...

 • Certyfikaty Energetyczne Kłodzko. Solaris Pol

  Certyfikaty Energetyczne Kłodzko. Solaris Polanica Zdrój.
  Wyświetleń: 1857
  Kliknięć: 49

  Firma Solaris specjalizuje się w certyfikacji energetycznej budynków. Powstała w 2009 roku wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku.

  Prowadzącym jest mgr Adrian Pinkas posiadający kwalifikacje zawo ...

 • Przetwornice Samochodowe

  Przetwornice Samochodowe
  Wyświetleń: 1009
  Kliknięć: 15

  W sklepie www Zasilanie.net dostępna jest pełna oferta zasilaczy, przetwornic i artykułów oświetleniowych. Odszukacie u nas Państwo wysokiej jakości, markowe towary w bardzo konkurencyjnych cenach. Nasza oferta ...

 • Certyfikaty, audyty energetyczne

  Certyfikaty, audyty energetyczne
  Wyświetleń: 1074
  Kliknięć: 35

  Certyfikaty energetyczne ? tym zajmuje się budujekologicznie.pl. Dokument ten jest niezbędny dla każdego, kto musi oddać dom do użytku. Świadectwa energetyczne pozwolą na rzeczywiste oszacowanie, ile będziemy p ...

 • Ekogroszek

  Ekogroszek
  Wyświetleń: 796
  Kliknięć: 40

  Południowy Koncern Węglowy S.A. przedstawia ofertę handlową na tani węgiel i ekogroszek. Koncern należy do grupy TAURON, jednego z największych podmiotów gospodarczych i dostawcy energii elektrycznej w Polsce. ...

 • CITYHOME biuro projektowe, audyty i świadectw

  CITYHOME biuro projektowe, audyty i świadectwa energetyczne
  Wyświetleń: 708
  Kliknięć: 17

  Audyty energetyczne,Certyfikaty i świadectwa energetyczne,Projekty budowlane. Firma Cityhome.net.pl zajmuje się sporządzaniem dokumentacji projektowej, projektów budowlanych, inwentaryzacji, certyfikatów i audy ...

 • Elektryk kraków

  Elektryk kraków
  Wyświetleń: 615
  Kliknięć: 5

  Według starego porzekadła mężczyzna w przed przejściem na emeryturę musi wykonać trzy rzeczy – spłodzić synka, posadzić drzewo i zbudować dom. Mężczyźni w dzisiejszych czasach szczególnie sporą uwagę przykuwają ...